Uluslararası Gorajde Üniversitesi

Uluslararası Gorajde Üniversitesi Gorajde şehir olarak, Podrinje Canton Gorazde merkezli olup Bosna Hersek’in doğu kesiminde yer almaktadır.

Foça-Ustikolina, Gorajde, Soluk, Praca Canton belediyesine bağlıdır. Foça 30km aşağısında Drina nehri bulunmaktadır. Gorajde ülkenin en güzel şehirlerinden biridir. Ve Gorajde belediyesi ülkenin en gelişmiş belediyesidir. 33,093 nüfusu bulunmaktadır ve 252 km² bir alanı kaplamaktadır. Şehri ikiye ayıran Drina nehri Adriyatik denize dökülür.
Muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Kışın dağ ve snowboard için uygun olup, yazın Drina nehrinde yüzebilir yazın keyfini çıkarabilirsiniz. Foca-Ustikolina ve Pale-Praca da bir ilköğretim okulu vardır. Teknik ve meslek okulları Gorajde de bulunmaktadır.
Gorajde Üniversitesi, bilimsel araştırma ve eğitim hizmetlerinin etkisiyle kaliteli, çözüm odaklı olup dinamik öğrenme topluluğu oluşturmak, lisans, yüksek lisans ve doktora akademik çalışmalarına ilişkin yüksek nitelikli geniş bir program içerisindedir. Üniversite yenilikçi bir ortamın güçlendirilmesine katkıda bulunmak ve iş ortamını geliştirmek için, öğrencilere entelektüel ve mesleki eğitimler sağlamaktadır. Benzersiz bir yüksek öğretim sürecinin bileşenleri olarak, eğitim, bilim, teknik ve sanatsal çalışmalarını birleştiren bir performans üniversitesidir. Vizyon, misyon ve temel değerlere bağlı bir öğretim içerisinde olup, bilimsel araştırma eğitim sistemini önemsemektedir.
Üniversitenin amacı;
-Toplum, ekonomi ve toplumun gelişimi ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli çalışma seviyelerini belirlemek, öğrenme çalışmaları, esnek, akademik profillere dayanan verimli eğitim, esnek öğrenme yolları ve yaşam boyu öğrenmeyi uygulamak…
– İşgücü piyasasında rekabeti oluşturmak ve personelin eğitim ve öğretim şeklini modern eğilimler içerisinde sunmak ve mezunlara iş imkânı sunabilmek…
– Öğrencilerin kaliteli eğitim almasını sağlamak, sosyal hayat alanlarında sorumlu ve lider özellikte öğrenciler yetiştirip, kişisel gelişimlerini kolaylaştırmak…
– Hukuk, demokrasi ve siyasi hoşgörü, iş, girişimcilik, ulaşım, sağlık, eğitim ve tüm toplumun refah üstünlüğü fonksiyonu içinde çalışma ve araştırma olanağına uygun bir çalışma ortamı oluşturmak.
– Akademik topluluk, bilimsel, teknik ve sanatsal bilgi ve becerilerin yayılmasını sağlamak…
-Bilim ve küresel trendlere uygun sanat gelişimi sağlamak…
-Bilimsel, mesleki ve sanatsal kurumları oluşturmak…
-Aynı koşullar altında bireylerin daha yüksek eğitim almalarını ve yaşamları boyunca kendilerini eğitmelerini sağlamak.
-Bir bilgi toplumu inşa ederken aynı zamanda yüksek eğitim mezunlarının sayısını arttırmaktır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Tıp Fakültesi

Diş Hekimliği

Eczacılık

Hemşirelik

Fizyoterapi

Radiyoloji

Sosyla Bilimleri Fakültesi

Hukuk

İş İktisatı

İşletme

Bankacılık

Teknik Bilimleri Fakültesi

Mimarlık

İnşaat Mühendisligi

Harita Mühendisliği

Elektrik Elektronik

Eğitim Bilimleri Fakültesi

Psikoloji

Türk Dil ve Edebiyatı

Multi Medya

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!