Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

HEP BERABER EL ELE BOSNA HERSEK’TE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE
Bosna-Hersek’te Avrupa Birliği Standartlarında Üniversite Eğitimi için hazır olun. Avrupa’nın tam ortasında medeniyetler ülkesinde gönlünüzdeki mesleğe sahip olmanıza Eurostar size vesile oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim öğrencilere Bosna-Hersek’te yüksek tahsil yaparak dilediği bölümün diplomasına sahip olmanın kapılarını açıyor. Bosna’da kendini mesleğinde geliştirmek ve profesyonelleşmek isteyen herkesin eğitim hayatlarının taçlanmasında katkıda bulunuyor.
Her şey bir vesile ile başlar, birlik statüsünde yüzlerce öğrenciye Eurostar yurtdışı eğitim merkezinin katkıları ile Bosna-Hersek Üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencinin hayat serüveni bilgi tanıma formunu doldurmasıyla başlıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin Uzman Rehberlik servisi size Bosna-Hersek’teki üniversitelerhakkında bilgi birikimlerini anlatacak ve üniversitelerin fakülteleri ve bölümleri hakkında, eğitim sistemi ve işleyişi hakkında da sizleri aydınlatacaklardır. Tüm öğrenci adaylarına Eğitim, konaklama, yaşam, organizasyonlar vb.… konular uzmanlarımız tarafından tüm ayrıntıları ile eksiksiz olarak anlatılır. Öğrenci edindiği bilgiler ışığında eğitim alacağı bölümü seçer. Karar verilen doğrultuda kayıt işlemleri başlatılır. Kayıt işlemleri süresince gerekli evrak ve dosyaları düzenlemek, öğrencilere tam hizmet sağlamak, olası mağduriyet durumlarının oluşmaması için gerekli bilgi alışverişleri ve diğer tüm işlemler Eurostar başvuru ofisimiz üzerinden gerçekleştirilir.
Başvuru belgeleri

•Başvuru bilgi Formu •Diploma fotokopisi veya Öğrenci belgesi•İkametgah•Sabıka Belgesi •Kimlik Fotokopisi•Fotoğraf 8 adet arkafon beyaz•Önkayıt dekontu

Ön kayıt yaptırdıktan sonra öğrenciler ile sadece organizasyon değişiklikleri, konaklama değişiklikleri ve oturum belgeleri için iletişimde olunacaktır.
Konsolosluk sağlık seyyahat sigortaları her öğrenci kendisi yaptırmaktadır. Bosna-Hersek Üniversiteleri Hazırlık Dil Enstitüsü’ kabul belgeleri veya Üniversiteden gelecek kabul belgesiöğrencilere teslim edilir. Ve Haydi, hep birlikte Bosna Hersek’e yolculuğumuz başlasın. Bu aşamadan sonra ulaşımı organize için havaalanında rehberler eşliğinde olacak şekilde toplanıyoruz. Bosna-Hersek’te ülkeye Resmi öğrenci izni ile havaalanı polisine bildirim ile giriş yapan öğrencilerin karşılanmaları (Anasayfada ki tanıtım klip-ini izleyebilirsiniz.)gerçekleşiyor. Artık Saraybosna’dayız. Ekibimiz ile öğrencilerimiz Saraybosna Havalimanında hep beraber sıcak bir ilgi ile karşılanırlar. Öğrencilerin yurtlaraveya evlere yerleştirmeleri ile ilk günümüzü tamamlamış oluruz.
Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da ve Bosna Hersek’in diğer şehirlerinde öğrenci oturum izin talebi için gerekli dokümanları bölge polis müdürlüğüne teslim edilir. Öğrencilerin adres beyanı yapılması zorunludur. Öğrencilerin yaptırmış olduğu sağlık seyahat sigortası olarak öğrenci tarafından ödenen sağlık sigortası yapılır. Oturum ücretleri ödenerek oturum başvurusu tamamlanmış olur. 4-5 ay sürebilen oturum işlemleri sırasında rehberliğimiz detaylı bildirim yapacak ve yeni çıkan kanunlar veya kurallar çerçevesinde işlemleriniz gerçekleşecektir. Daha önceden alınan belgelerin çevirileri noter ve Apostilleri yapılarak, Saraybosna Eğitim Bakanlığı’nda yürütülen denklik ve navigasyon başvuruları gerçekleştirilir.
Öğrencilerin gereksinimleri olan ve genel uyuma geçiş süreci (oryantasyon) kapsamında yer alan rehberlik, iletişim, internet, ulaşım ve yol güzergahları, alış veriş, banka işlemler ile ilgili gerekli tüm bilgiler uzman rehberlerimiz tarafından verilecektir. Eurostar’ın yüzlerce öğrencisi ile öğrenci birliklerinde, kulüplerde, spor alanlarında, kütüphanelerde karşımıza çıkmaktadır. Eski öğrencilerimiz ve yeni öğrencilerimiz için Eurostar tarafından hazırlanan organizasyonlarda birlik ve beraberlikle başlayan dostluklar hızla ilerlemektedir. Üst sınıflarda okuyan öğrencilerde her konudailk defa gelenlere destek vermektedir.
Eurostar Yurtdışı Eğitim ile Bosna Hersek’te eğitim almanın önemli ayrıcalıkları vardır. Eurostar Üniversitenin 1. Sınıfından başlayacak öğrenciler üniversitelere rehber eşliğinde eğitime başlanması sağlanmaktadır.
Dil Hazırlık Enstitüsünde 15-20 kişilik sınıflarda Türkçe bilen eğitim görevlilerinden Boşnakça çalışmalar yapılmakta ve başarı garantisi ile üniversiteye başlamayı kesinleştirmektedir. Boşnakça Dil Programını başarı ile tamamlayıp diplomalarını da alan öğrencilerin Bosna-Hersek üniversitelerinin fakültelerine veya bölümlerine kayıt işlemleri gerçekleştirilir.
Her öğrenci Türk Büyük Elçiliğinde öğrenci dosyası açtırması 1.sınıfa başladığında gerçekleşir.Askerlik tecil ve tehir işlemleri üniversite 1. sınıfa başladığında gerçekleşir. KYK Kredi Burs başvuruları 1.sınıfa başladığında yapılıyor.
Talep edildiği takdirde başarı bursu üniversite kararlarına göre belirlenir.
Güven-Kalite Destek Hepsini Bir Arada Yaşayacak sizde herkes gibi İyi ki EuroStar Diyeceksiniz.

BOŞNAK ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME YAPAN EUROSTAR YURTDIŞI EĞİTİM MERKEZİ DIŞINDA DANIŞMANLIK ŞİRKETİ YOKTUR

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!