Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Üniversite okumuş olsanız bile 2 yıllık bir bölüm mezunu olunca kariyer için bir şey yapamıyorsunuz ve bu nedenle Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş oldukça mantıklı bir durum oluyor. Normalde Türkiye’de de böyle bir şansınız var. Ama bunun için sistem DGS’yi zorunlu kılmaktadır. Bu sınav hem zordur hem de sınav sonrasında açılan kontenjanlar oldukça azdır. Bu da lisans tamamlama programına geçebilmeniz için sizlere bir fırsat tanımamaktadır. Ama Bosna’da durum tamamen farklıdır. Burada dikey geçiş yapmak istediğinizde karşınıza bir sınav çıkmamaktadır. Aynı zamanda kontenjan sınırlaması da yoktur. Bu sınırlama olmadığı için de kolay bir şekilde Bosna’da lisans tamamlama eğitimi alabiliyorsunuz.

Öncelikle lisans tamamlama için Tavnik üniversitesini tercih etmek oldukça mantıklı bir durum olacaktır. Çünkü bu üniversite içerisinde hem mimarlık, inşaat hem de elektrik ve makine bölümleri bulunuyor. Aynı zamanda eğitimin de Türkçe olarak verilmesi yeni bir dil öğrenmenize gerek bırakmıyor. Eğer ki eğitim almak istiyorsanız o zaman Boşnakça hazırlık sınıflarına yazılmanıza gerek yok. Bu da 2500 Euro hazırlık parası vermekten sizleri kurtarmış oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurtdışında eğitim görmeye karar veren kişilere yardımcı olmaktayız. Tecrübelerimizi aktarmakta sizleri oradaki yaşama hazırlamaktayız. Her zaman Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş hakkınız olduğunu unutmayın. Öncelikle bunun için gerekli olan şartları uygulamanız gerekiyor.

Bir sınav ya da kontenjan sınırlaması yok. Ama yine de yapmanız gereken birkaç şey var. Mesela meslek yüksek okullarından mezun olmanız gerek. Çünkü kayıt aşamasında meslek yüksek okulu diplomasına ihtiyacınız olacak. Bunun yanında meslek yüksek okullarında almış olduğunuz dersleri ispatlamak için transkripte ihtiyacınız vardır. Pasaport ve ikametgah belgeleri de kayıt olmanız için gerekli olacak. Kayıt işlemlerini sizler için biz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak hallediyoruz. Yani her zaman kolay bir şekilde eğitim alabilmeniz için kapıları aralıyoruz. Transkriptiniz sayesinde bu okullara 3. Sınıftan başlama şansınız da her zaman vardır. Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş yaparak eğitim açısından kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

Üniversitenin Konumu

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes