Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular,Saraybosna’da eğitim almaya mı karar verdiniz? Bu konuda kararınız kesin ama kafanızı karıştıran sorular mı var? Bu konuda kafanızda...

Sık Sorulan Sorular

Saraybosna’da eğitim almaya mı karar verdiniz? Bu konuda kararınız kesin ama kafanızı karıştıran sorular mı var? Bu konuda kafanızdaki soruları çözmek istiyor ve Saraybosna da öğrenim görmeye başlamak mı istiyorsunuz? O halde internette küçük bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Yurtdışında eğitim görme isteği her geçen gün artan bir ihtiyaç olduğundan dolayı bu konu hakkındaki sorularınıza konumuzu okuyarak çok çabuk bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

Saraybosna’da eğitim hakkında arasında merak edilen konulardan biri de Saraybosna’ya giderken nasıl gidileceği ile ilgilidir. Cevapları okumanız durumunda Saraybosna’ya giderken uçak ile gitme imkânından yararlanabileceğiniz bilgisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu sorunun içeriğinde merak edilen bir diğer ayrıntı ise ulaşım için ne kadarlık bir bütçe ayırmanız gerektiğidir. Ulaşımın düzenli aralıklarla gidiş- geliş şeklinde yapıldığı ve alınacak uçak biletleri için 140- 170 Euro arası bir gelir ayırmanız gerektiğine dair açıklamalar bulunmaktadır.

Saraybosna’da oturma izni ile ilgili bilgileri öğrenmek amacı ile de sorular sorulduğuna tanık olabilirsiniz. Birçok sitede öğrenciye verilen liçna kartının/ oturma izninin ne kadar süre olacağına dair sorular sorulmaktadır. Öğrenci için temin edilen oturma izninin 3 ay süre ile ücretsiz olacağına dair açıklamalar bulunmaktadır. Bu süre dolmadan oturma izninizi yenilemeniz gerekliliğini unutmamanız gerekmektedir. Bir yıllık oturma izninizi yenilemek için 180 Euro civarında bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Saraybosna da merak edilen konulardan birisi de hayat şartlarının nasıl olduğuna yöneliktir. Öğrenciler Saraybosna da yaşayabilmek için belirli kişisel ihtiyaçlarını (yemek, barınma, ulaşım, öğrenim giderleri gibi) karşılamak için ortalama 200- 300 Euro (aylık) civarında bir bütçe ayırmalıdırlar. Saraybosna da almak istediğiniz dil eğitimi ile ilgili öğrenmek istediğiniz sorular hakkında Eurostar ofislerini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Saraybosna da eğitim hakkında dil eğitimi aldığınız süre yetersiz gelirse süreyi uzatıp uzatamayacağı ile ilgili bilgi edinmek isteyen öğrenciler bulunmaktadır. Verilen cevaplar arasında okuduğunuz okuldan alacağınız okuma sürenizi uzatacak belge ile öncelikle vize sürenizi uzatmanız gerektiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirirken Saraybosna’da vize uzatma kurallarına uymanız gerektiği unutmamanız gereken bir durumdur. Saraybosna da dil eğitimi alanlar ise dil eğitimini tamamladıktan sonra herhangi bir belge alıp almayacaklarına dair sorular sormaktadırlar.

Dil öğrenimini başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda dil alanında geldiğiniz seviye ve başarı durumunuzu belirten ifadelerin yer aldığı bir sertifikaya sahip olma hakkını elde etmiş olacaksınız. Dil eğitimi almak istiyorsanız başvuruyu ne kadar süre önce yapmanız gerektiğine dair soru soran öğrenciler bulunmaktadır. Saraybosna da dil eğitimi almak istiyorsanız öğrenime başlama tarihinden önce (yaklaşık 1,5 ay) başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu süre vize işlemleriniz ve konaklama organizasyonlarınız için yeterli bir süre olarak kabul edilmektedir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!