Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Çözümleri

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Tıp Fakültesi Eğitimi

Bosna'da Yabancı Dil Destekli Tıp Fakültesi Eğitimi,Yurtdışında Bosna Hersek Vezirler Şehri Travnik'te Travnik Üniversitesinde Yabancı Dil...

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Tıp Fakültesi Eğitimi

Yurtdışında Bosna Hersek Vezirler Şehri Travnik’te Travnik Üniversitesinde Yabancı Dil Destekli olarak Tıp okumak ister misiniz? Bosna Hersek’te artık Öss sınav derdi olmadan Tıp fakültesinde Yabancı Dil Destekli eğitim görebileceksiniz.

5000 Euro gibi çok düşük bir ücretle uluslararası akedemislerin eğitim verdiği prestijli bir üniversitede lisans eğitimi görebileceksiniz. Tıp Fakültesi okumak için çok büyük fırsat sunan üniversitelerde eğitim alabilmeniz için Eurostar yurtdışı eğitim merkezine başvurmanız yeterlidir. Birçok genç çocukluğundan bu yana doktor olmayı hayal eder. Ancak Türkiye’de uygulanan üniversite giriş taban puan sisteminden dolayı, birçok genç bu hayalini bırakmak durumunda kalmakta ya da yurtdışında eğitim görmeyi seçmektedir. Bu yönde seçim yapan gençlerin bir kısmı ise yabancı dil ile eğitim almanın güçlüğünden çekinerek bu noktada tereddüt yaşamaktadır.

Ancak Travnik Üniversitesi bu yönde kaygıları olan Türk gençlerine, Yabancı Dil Destekli üniversite eğitimi olanağı sağlamaktadır. Bosna Hersek’te Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli tıp fakültesi bölümü ile eğitim sunan üniversite kurumları mevcuttur. Öğrenci bu üniversitelerden birisini tercih ettiği zaman sayısız avantaj elde ederek, arkadaşlarından bir adım önde iş hayatına atılma imkânı bulabilmektedir. Bu avantajlar içinde en önemlisi Yabancı Dil Destekli eğitim olanağının sağlanmasıdır. Öğrenci yabancı dil sorunu yaşıyor ve yabancı dil ile eğitim aldığı zaman kendisini yeterince ifade edemeyeceğine inanıyorsa, Yabancı Dil Destekli eğitim olanağından yararlanabilmekte ve bu uygulama sayesinde hazırlık bölümü okumayacağı için, dönem kaybetmemiş olacaktır. Bosna Hersek Travnik Üniversitesi, Avrupa birliği tarafından kabul görmüş bir eğitim sistemini uygulamaktadır. Ayrıca Bologna kriterlerinin benimsendiği bu sistem içinde öğrenci derslik ortamına kapatılmaz ve uygulama ve laboratuvar eğitimine ağırlık verilir. Böylece öğrenci teorik bilginin yanı sıra uygulamalı olarak eğitim aldığından neden sonuç ilişkisini yakalayabilir ve bu özellik geleceğine daha emin adımlar ile ilerlemesine olanak sağlar. Bosna Hersek Travnik Üniversitesi verdiği eğitim sonucunda mezun olan öğrencilere denklik derecesinde diploma olanağı sunması öğrenciler cezbeden diğer bir ayrıntıdır. Öğrenci aldığı eğitimin sonucunda sahip olacağı diplomanın dünya genelinde geçerli sayılacağının bilinci içinde olduğu için geleceğinden kaygı duymaz ve bu özellik sayesinde tüm dikkatini eğitimine verebilir.

Bu da beraberinde başarıyı getirir. Üniversite eğitiminin başkenti sayılabilecek konumda olan Bosna Hersek Travnik Üniversitesinde Yabancı Dil Destekli tıp fakültesi eğitimi almak isteyen öğrenci adayları, Türkiye’de uygulanan taban puan sistemi nedeni ile yurtdışında eğitim almayı tercih etmektedir. Çünkü Bosna Hersek üniversitelerinde bu sistem geçerli değildir. Öğrenci puansız olarak istediği hayal ettiği ve kendisini en iyi biçimde ifade edebileceğine inandığı mesleğin eğitimini alabilmektedir, bu uygulama öğrencinin tüm bilgisinin birkaç saat içinde ifade edemeyeceğine dayalıdır ve tüm dünya üzerinde kabul görmektedir. Diğer Avrupa üniversiteleri ile mukayese edildiği zaman, Bosna Hersek üniversitelerinin de taban puan sistemine sıcak bakmadığı fark edilmektedir.

Bosna Hersek Travnik Üniversitesi konum olarak ta öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Öğrenci Avrupa’nın ortasında, fakat özünde Türk kokan topraklarda eğitim almış olmanın verdiği huzuru yaşamakta ve bu ülkede kaldığı sürece yabancılık hissi yaşamamaktadır. Diğer taraftan Avrupa’nın ortasında eğitim alıyor olması gerçekleşen bilimsel gelişmeleri yakın bir konumda bulunduğu için bu gelişmeleri daha yakından inceleme olanağı sağlamaktadır. Bu durumda öğrencinin ilerideki hayatına 1-0 önde başlamasına imkân sağlamaktadır.

Bosna Hersek’te üniversite eğitimi almak isteyen gençlerin bu ülkeye olan ilgisini kayıt kabul şartlarının kolaylığı arttırmaktadır. Günümüzde Türkiye’de herhangi bir devlet üniversitesinin bile kayıt kabul şartları incelendiği zaman liste uzayıp gitmektedir. Oysaki Bosna Hersek Travnik Üniversitesinde öğrenci adayının üniversiteye kabul edilmesinde aranılan şartlar çok basit ve yerine getirilebilir niteliktedir. Bu aşamada öğrencinin ortaöğretim diplomasının aslı, pasaport adli sicil kaydı ve sağlık raporu ile Bosna Hersek üniversitelerine başvurması için yeterli sayılmaktadır. Bosna Hersek’te Yabancı Dil Destekli tıp fakültesi bölümlerinde eğitimi almak isteyen öğrencilerin bu aşamada alacakları en sağlıklı karar Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurmaları olacaktır. Bu alanda yıllardır hizmet vermiş olmanın getirdiği bilgi birikimi ile danışmanlık hizmeti sunan Eurostar öğrencinin tüm resmi ve kişisel sorunlarında çözüm üretebilmekte ve öğrenci arkasında böylesine köklü bir kurumun desteği ile eğitimine başlayabilmektedir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!