Bosna'da Türkçe Mimarlık

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Mimarlık

Bosna'da Yabancı Dil Destekli Mimarlık,Bosna’da Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli mimarlık eğitimi almak sizin kulağınıza da h...

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Mimarlık

Bosna’da Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli mimarlık eğitimi almak sizin kulağınıza da hoş gelmiyor mu? Avrupa’nın ortasında modern uygulamalar eşliğinde alacağınız akademik eğitimin kariyerinizde yükselmenizde nasıl etki edeceğini düşünebiliyor musunuz?
Bosna Hersek Travnik’de üniversite eğitimi almak son yıllarda oldukça popüler oldu. Bu kadar öğrencinin Bosna Hersek Travnik universite seçmelerinin elbette birçok nedeni var. Bu nedenler sıralanacak olursa öğrencinin yurtdışındaeğitim görmesi ve en sağlıklıeğitim hakkını kullanması, dünya standartlarındaakademik eğitim alması, denklik derecesinde diploma olanağından yararlanabilmesi, Bosna Hersek Travnik Üniversitesi taban puanlama sisteminin uygulanmaması ve Bosna HersekTravnik Üniversitesinde belirlenen eğitim bedeli harç bedellerinin düşük olması sayılabilir. Eğitim bedeli 4000 Euro’dur.
Bosna Hersek Travnik Üniversitesinde Yabancı Dil Destekli eğitim almayı seçen öğrenci, ayrıcalıklı eğitim olanaklarından yararlanabilmektedir. Öğrenci dünya standartlarında eğitim alırken isim yapmış ve ünü dünyaya yayılmış akademisyenlerin bilgilerinden istifade edebilir. Bologna kriterlerinin benimsendiği eğitim metodunda öğrencinin aldığı eğitim derslik ortamı ile sınırlı değildir, öğrenci eğitim sürecinde düzenli olarak bilgilerini pratik olarak kullanma kabiliyeti kazanmakta ve bu durum sadece teori olarak değil pratik bilgiler ile eğitim almasının yolun açmaktadır. Diğer taraftan Avrupa’nın ortasında ve tüm bilimsel gelişmelere yakın bir konumda bulunuyor olması, öğrencinin bu gelişmeleri takip edebilmesine vesile olabilmektedir. Öğrenci seminer, sempozyum, konferans gibi etkinliklere katılabilmekte aldığı eğitimi geniş çaplı olarak algılayabilmektedir.

Bosna Hersek Travnik’te üniversite eğitimi alan öğrencin aldığı eğitimin sonunda denklik derecesindediploma olanağından yararlanır. Öğrenci elde edeceği diplomanın tüm dünya üzerinde geçerli sayılacağının ve istediği bir ülkede kariyer yapabilme imkânı kazanacağının bilinci ile geleceğinden kaygı duymaz ve tüm dikkatini eğitimi üzerinde yoğunlaştırabilir. Ayrıca denklik derecesindediploması YÖK Kurumu tarafından da kabul gördüğünün bilinci ile aldığı eğitimin en iyisi olduğunu idrak eder.
Bosna’da üniversite eğitimi almayı düşünen öğrenci bu aşamada sınav kaygısı yaşamaz çünkü Bosna HersekTravnik Üniversitesin’de taban puanlama sistemi uygulaması bulunmamaktadır. Öğrenci bu sayede stres altında kalmadan ve ruhsal olarak yıpranmadan üniversite eğitimine hak kazanır. Tüm dünyadaki isim yapmış üniversiteler ve otoriteler,üniversiteye giriş sınav puanının öğrencinin gerçek bilgi seviyesini yansıtmadığı, öğrencinin birkaç saatlik bir zaman diliminde vakıf olduğu bilgiyi aktaramayacağı konusunda hemfikirdir. Bu sebeple dünyaca ünlü üniversiteler gibi Bosna HersekTravnik Üniversitesin de taban puan uygulaması olmadan öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca Travnik Üniversitesinde kayıt kabul işlemleri diğer üniversitelere göre oldukça basittir. Öğrenci ortaöğretim diploması, adli sicil kaydı ve sağlık raporu ile birlikte başvurduğunda başvuru işlemleri başlatılmaktadır.

Bosna Hersek Travnik üniversitesini öğrenciler açısından cazip hale getiren diğer bir özellikte, bu ülke üniversitelerinde uygulanan harç bedelinin düşük düzeyde olmasıdır. Örneğin, öğrenci mimarlık alanında akademik eğitim almayı hedefliyorsa bu aşamada Türkiye’deki vakıf üniversiteleri ya da diğer Avrupa üniversitelerinden birisinde eğitim almayı seçtiği zaman yıllık harç bedeli ortalama 10.000 Euro civarında iken, Bosna Hersek üniversitelerinde mimarlık eğitimi almak isteyen bir öğrenciden beklenilen yıllık harç miktarı 4000 Euro civarındadır. Bu durum doğal olarak öğrenciye cazip gelmektedir.
Bosna’da üniversite okumak isteyen öğrenciler Yabancı Dil Destekli eğitim olanağından da faydalanmaktadır. Öğrenci bu tercih ile hem anadilde eğitim alacağı için başarı oranı yükselmekte hem de hazırlık bölümü okumadığı için dönem kaybetmemektedir.
Bosna’da Yabancı Dil Destekli mimarlık eğitimi almak hayali olan öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitimdanışmanlığı ile bağlantı kurmaları halinde gerek kayıt kabul aşamasında gerek üniversite seçiminde yardımcı olunmakta, tüm resmi yazışmalar ve evrak alışverişi, Eurostar bünyesindeki uzman kadro tarafından yerine getirilmektedir.

Travnik Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Mimarlık Eğitim Ücreti: 4000 Euro

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!