Bosna Üniversitesi Fiyatları Ücretleri

Bosna Üniversitesi Fiyatları Ücretleri

Bosna Üniversitesi Fiyatları Ücretleri,Türkiye’de üniversite eğitimi almanın güçlükleri gençler tarafından iyi bilinir, eğitim sisteminin vicdan ile cüz...

Bosna Üniversitesi Fiyatları Ücretleri

Türkiye’de üniversite eğitimi almanın güçlükleri gençler tarafından iyi bilinir, eğitim sisteminin vicdan ile cüzdan arasında sıkıştığı ortamda öğrencinin dershanelere kucak dolusu para dökmesi ve sonucunda yine hayal kırıklığına uğraması, yurtdışıdaki üniversiteleri cazip hale getirmektedir. Bosna Hersek üniversiteleri, bu yönde arayışı olan gençlere hayallerindeki üniversite eğitimini sunmaktadır. Öncelikle Bosna üniversite fiyatları ücretleri konusunda açıklama yapmak gerekir; Çünkü Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim harç bedelleri oldukça düşük seviyededir. öğrenci Türkiye’de dershane eğitimi için bile büyük meblağlar ödüyorken ve bu yük altında eziliyorken, eğer seçimini Bosna Hersek üniversitelerinden yana yaparsa, dershane maliyetine eğitimin tamamlayabilmektedir.

Bosna Hersek üniversitelerinde verilen eğitimin derecesini öğrenmek için, bu konuda verilen istatistiki bilgilere bakmakta yarar vardır. Avrupa birliği tarafından destekleniyor olması ve en güncel eğitim programlarını sistemine dâhil etmesi, dünya üniversiteleri sıralamasında üst sıralara yerleşmesine neden olmaktadır. Diğer taraftan denklik derecesinde diploma olanağı sağlanmasıdır. Bir eğitim kurumunun sunduğu eğitim olanakları dünya arenasında kabul görmüyor olsa Avrupa üniversiteleri birliği tarafından denklik derecesince mavi diploma uygulamasına dâhil edilmesi düşünülemez. Bu uygulama, öğrencileri Bosna Hersek üniversitelerine çeken ikinci özelliktir. Bunun yanı sıra taban puanlama sisteminden muaf bir öğrenci kabulü uygulaması da, öğrencilere bu aşamada nefes alma imkânı sağlamaktadır. Bu kadar imkânlar ile yüklü bir eğitim sisteminde bu kadar düşük maliyet ile eğitim hakkına sahip olunması, öğrencilere doğal olarak cazip gelmektedir.

Bosna Hersek Eğitim Harç Ücretleri;

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk2000 Euro
İnşaat Mühendisliği2500 Euro
Mimarlık2500 Euro
Makine Mühendisliği2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği2500 Euro
Elektrik Mühendisliği2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora5000 Euro

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık2500 Euro

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri1500 Euro

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri1500 Euro

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri1500 Euro
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!