Bosna Üniversitesi Fiyatları Ücretleri

Bosna Üniversitesi Fiyatları Ücretleri

Bosna Üniversitesi Fiyatları Ücretleri,Türkiye’de üniversite eğitimi almanın güçlükleri gençler tarafından iyi bilinir, eğitim sisteminin vicdan ile cüz...

Bosna Üniversitesi Fiyatları Ücretleri

Türkiye’de üniversite eğitimi almanın güçlükleri gençler tarafından iyi bilinir, eğitim sisteminin vicdan ile cüzdan arasında sıkıştığı ortamda öğrencinin dershanelere kucak dolusu para dökmesi ve sonucunda yine hayal kırıklığına uğraması, yurtdışıdaki üniversiteleri cazip hale getirmektedir. Bosna Hersek üniversiteleri, bu yönde arayışı olan gençlere hayallerindeki üniversite eğitimini sunmaktadır. Öncelikle Bosna üniversite fiyatları ücretleri konusunda açıklama yapmak gerekir; Çünkü Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim harç bedelleri oldukça düşük seviyededir. öğrenci Türkiye’de dershane eğitimi için bile büyük meblağlar ödüyorken ve bu yük altında eziliyorken, eğer seçimini Bosna Hersek üniversitelerinden yana yaparsa, dershane maliyetine eğitimin tamamlayabilmektedir.

Bosna Hersek üniversitelerinde verilen eğitimin derecesini öğrenmek için, bu konuda verilen istatistiki bilgilere bakmakta yarar vardır. Avrupa birliği tarafından destekleniyor olması ve en güncel eğitim programlarını sistemine dâhil etmesi, dünya üniversiteleri sıralamasında üst sıralara yerleşmesine neden olmaktadır. Diğer taraftan denklik derecesinde diploma olanağı sağlanmasıdır. Bir eğitim kurumunun sunduğu eğitim olanakları dünya arenasında kabul görmüyor olsa Avrupa üniversiteleri birliği tarafından denklik derecesince mavi diploma uygulamasına dâhil edilmesi düşünülemez. Bu uygulama, öğrencileri Bosna Hersek üniversitelerine çeken ikinci özelliktir. Bunun yanı sıra taban puanlama sisteminden muaf bir öğrenci kabulü uygulaması da, öğrencilere bu aşamada nefes alma imkânı sağlamaktadır. Bu kadar imkânlar ile yüklü bir eğitim sisteminde bu kadar düşük maliyet ile eğitim hakkına sahip olunması, öğrencilere doğal olarak cazip gelmektedir.

Bosna Hersek Eğitim Harç Ücretleri;

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!