Neden Bosna Hersekte Eğitim

Neden Bosna Hersekte Eğitim

Neden Bosna Hersekte Eğitim,Bosna Hersek, bu ülkede eğitim görmek isteyen öğrenciler için çeşitli cazip fırsatlar sunmaktadır ve sahip olduğu önemli im...

Neden Bosna Hersekte Eğitim

Bosna Hersek, bu ülkede eğitim görmek isteyen öğrenciler için çeşitli cazip fırsatlar sunmaktadır ve sahip olduğu önemli imkânlar bu üniversitelerin tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Bunlardan başlıcaları şunlardır;

Bosna Hersek Üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır. Buradaki eğitim sistemi AB kriterlerine uygun ve AGİK sisteminin geçerliliğine sahiptir. Bosna Hersek’te alacağınız diploma tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olacaktır. Bu ülkede barınma, harç ve diğer ihtiyaçlarınız için yapacağınız harcama diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha makul orandadır. Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üye olduğunda dolayı burada kız ve erkek ayırt etmeksizin hiçbir kıyafet sınırlaması bulunmamaktadır.

Eğitim alanında yatırıma önem veren Bosna’nın buna yönelik olarak üye olduğu bazı kuruluşlar ise şunlardır; ESU(Avrupa Öğrenci Birliği), EURASHE(Avrupa Yükseköğretim Kurumları Birliği), EUA(Avrupa Üniversiteleri Birliği), Avrupa Konseyi (UNESCO-CEPES OECD Ekonomi İşbirliği ve Kalkınma Örgütü).

Bosna Hersek’te eğitim görmek isteyenler için sayacağımız nedenlerden bazılarıdır. Burada eğitim görmek isteyenleri daha birçok fırsat beklemektedir. Her bütçeden öğrenciye hitap eden bir yaşam ortamı sunan Bosna Hersek ülkesinde eğitim görürken yapılan harcamalar Türkiye ile kıyaslandığında yaklaşık aynı orandadır. Yani Türkiye’deki bir üniversitede eğitim görebilecektir. Kadar imkâna sahip biri Bosna Hersek Üniversitelerinde de rahatlıkla okuyabilecektir. Seçilen bölüme göre 1000-4000 Euro arasında değişiklik gösteren yıllık harç oranının yanı sıra konaklama İmkânlarıyla Avrupa standartlarında hizmet veren yurt olanaklarına mevcuttur. Herhangi bir üniversiteden Bosna Hersek’e geçiş yapmak isteyen öğrenciler burada sağlık sigortası yaptırarak tüm Bosnalılara sunulan sağlık imkânlarından kendileri de faydalanabilecektir.

Bosna Hersek bir Avrupa üniversitesi diplomasına sahip okumak isteyen herkesin tercih edebileceği bir ülkedir. Aldığınız diplomanın diğer Avrupa ülkelerinde de geçerli olacağını istediğiniz ülkede mesleğinizi icra edebilecek olmanın avantajıyla bu ülkeyi tercih etmeniz avantajlı bir seçim olacaktır. Uygun ekonomik koşullarının yanı sıra eğitim kalitesindeki üst düzey standardıyla Bosna Hersek üniversiteleri öğrencileri kendine çekmektedir.

Avrupa’da yaşamanın sunduğu vizyonun yanı sıra kaliteli bir yaşam sürdürmek ve mesleğini engellere takılmadan icra etmek isteyen herkes için avantajlı imkânlar sunan Bosna Hersek Üniversiteleri bu özellikleriyle diğer üniversitelere göre ön plana çıkmaktadır. Bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği tüm imkânlara sahip bu üniversiteleri tercih ederken tüm bu özelliklerin göz ardı edilmemesi gerekir.

2003 yılından beri Bologna Kriterleri çerçevesinde eğitim vermekte olan Bosna Hersek üniversiteleri yurtdışı denklik statüsüne sahiptir. Avrupa Üniversiteler Birliği ve Avrupa Kredi Sistemi bünyesine de dâhil olmuş bu üniversitelere geçiş yapmak isteyen öğrenciler için de avantaj sunmaktadır. Günümüzde bu şekilde birçok farklı kriteri bir arada sunabilecek üniversitelere ulaşmak zordur. Özellikle ekonomik ve sosyal yönden bu tür cazip avantajlara da sahip olması Bosna Hersek Üniversiteleri’nin tercih edilme oranını arttırmaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri her öğrenciye hitap eden bu olağanüstü cazip özellikleriyle üniversite tercihinde ön sıralarda ilk sırada olmaya devam edecektir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!