Bosna Hersek'de Türkçe Mimarlık

Bosna Hersek’de Yabancı Dil Destekli Mimarlık

Bosna Hersek'de Yabancı Dil Destekli Mimarlık,Yoksa sizde hayallerini kurduğunuz Travnik Şehrinde mimarlık mesleğinin eğitimini almak içi...

Bosna Hersek’de Yabancı Dil Destekli Mimarlık

Yoksa sizde hayallerini kurduğunuz Travnik Şehrindemimarlık mesleğinin eğitimini almak için belirlenen taban puan uygulaması dışında kaldığınız için hayallerinizi bir sonraki yıla mı erteleyeceksiniz? Bir yılınızı daha çöpe atmadan önce bir de Bosna Hersek Travnik üniversitesine Eurostar yurtdışı eğitim merkezi aracılığı ile başvurmanızı öneririz. Çünkü Bosna Hersek’te Yabancı Dil Destekli mimarlık programını eğitim sistemine dâhil eden Travnik üniversitesi bulunmakta ve her yıl Türkiye’den ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrenci kabul ederek hayata hazırlamaktadır. Tek yetkili kurum Eurostar yurtdışı eğitim merkezidir. Eğitim harç ücreti 4000 Euro’dur.

Bosna Hersek Travnik üniversitesinde eğitim alıyor olmak, öğrencinin hayata tam donanımlı olarak hazırlanabilmesine olanak sağlamaktadır. Dünya standartlarında eğitim imkânına sahip olan öğrenci, gelecekteki meslek hayatına yönelik en güncel bilgiler ışığında eğitim görmektedir. Bu tür uygulamaların dünya genelinde daha çok kabul gördüğü tespit edilmiş ve bu yüzden öğrencilere en güncel ve en kullanılabilir bilgiler aktarılmaktadır.
Bosna Hersek Travnik üniversitesinde eğitim gören öğrenci, Bologna kriterlerinin benimsendiği bir eğitim sistemi içinde eğitim almakta ve eğitimini tamamlaması ile birlikte hak ettiği diploma denklik derecesinde olmaktadır. Öğrenci denklik derecesinde diplomaya sahip olduğunda, dünya üzerinde tercih ettiği bir coğrafyada kariyer yapma olanağına sahip olabilmektedir.

Bosna Hersek’te Travnik üniversitesi Yabancı Dil Destekli mimarlık eğitimi alacak öğrenci, mimarinin en başarılı örneklerinin bulunduğu bir coğrafyada alacağı eğitimi ve bu bilgilerin uygulanması konusunda inceleme yapabilme imkânı bulacağı için, pratik olarak mimarlık konusunda bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca dünyaca ünlü mimarlar ile iletişim kurma olanağına sahip olmak, öğrencinin aldığı eğitimin değerlendirebilmesine fırsat sağlayacaktır. Hepsinden önemlisi öğrenci mimarlık eğitimini Yabancı Dil Destekli olarak alacağı için hem hazırlık bölümü ile dönem kaybı yaşamayacak hem de anadilde kendisine aktarılan bilgileri daha sağlıklı biçimde algılama imkânına sahip olacaktır.

Bosna Hersek Travnik üniversitesi diğer Avrupa üniversiteleri ile eşdeğer eğitim olanaklarına sahiptir. Öğrenci Bosna Hersek üniversitelerini tercih ettiği takdirde, diğer üniversitelere nazaran yaşayacağı en büyük farklılık ödeyeceği harç bedeli olacaktır.

Türkiye’de eğitim veren vakıf üniversitelerinin bile harç bedeli 10.000 Euro’dan başlıyorken ve diğer Avrupa üniversiteleri de bu açıdan aynı durumda iken. Bosna Hersek üniversitelerinin harç bedellerinin oldukça düşük düzeyde olduğu görülmektedir. Örneğin, öğrenci Türkiye’de herhangi bir vakıf üniversitesinde mimarlık eğitimi almak istese ödeyeceği yıllık harç miktarı 10.000 ile 12.000 Euro arasında değişmektedir. Diğer taraftan aynı yönde bir eğitim için Osmanlının Vezirler Şehrinde Bosna Hersek Travnik Üniversitesinitercih ettiği zaman bu bedel, 2000 Euro civarında olmaktadır. Bu da hem öğrencini hem de ailesini bu eğitim için maddi açıdan sorun yaşamasının önüne geçmektedir.

Bosna Hersek Travnik üniversitesini öğrenciler açısından cazip kılan özelliklerden birisi de taban puan uygulamasının olmayışıdır. Öğrenci, Türkiye içinde mimarlık eğitimi almak istese, üniversiteye giriş sınavından mimarlık eğitimi için belirlenen taban puanı almış olması gerekirken, Bosna HersekTravnik üniversitesini tercih ettiğinde bu tür uygulamalardan muaf tutulmaktadır.
Ayrıca Vezirler Şehri Travnik’te Travnik Üniversitesikayıt şartların da diğer üniversitelere nazaran oldukça basit bir uygulamaya ihtiyaç duymaktadır. Öğrencinin ortaöğretim diploması, adli sicil kaydı ve yurtdışına çıkışına mani olmadığını belirten sağlık raporu ile başvuru yapması halinde, başvurusu kısa süre içinde cevaplanacaktır.

Bosna Hersek’te üniversite eğitimi almayı seçen öğrenci sadece eğitim olarak değil, kişilik olarak ta geleceğine hazırlanmaktadır. Farklı bir ülkede ve farklı kültürlere ait insanlar ile birlikte yaşamanın getireceği geniş dünya görüşüne sahip olacak ve bu özellik gelecekteki hayatında artı puan olarak hepsine yazılacaktır.
Bosna Hersek Travnik Üniversitesi her açıdan öğrenciyi geleceğine hazırlamaktadır, bu yönde arayışı olan öğrencilerin bu aşamada Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurması, eğitim öncesinde ve eğitim sırasında arkasında köklü bir kurumun bulunmasını sağlayacak ve öğrenci bu süreci huzur içinde geçirebilecektir. Eurostarla hayallerinizi ertelemeyin.

Travnik Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Mimarlık Eğitim Ücreti: 4000 Euro

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!