Hazırlık Programı

Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri,Üniversite eğitimi almaya hazırlananlar iyi bilir, üniversite için belli meslekler diğer eğitim programlarına göre...

Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Üniversite eğitimi almaya hazırlananlar iyi bilir, üniversite için belli meslekler diğer eğitim programlarına göre daha fazla talep görmektedir. Örneğin hukuk ve tıp alanında eğitim almak her gencin hayalidir.

Sonrasında mühendislik ve öğretmenlik gelmektedir. Ayrıca sosyoloji ve işletme gibi bölümlerde oldukça fazla öğrenci çekmektedir. Ancak ülkede uygulanan taban puan sisteminden dolayı birçok genç, istediği alanda eğitim alamamaktadır. Bu yönde endişeleri olan gençlere en büyük destek EUROSTAR yurtdışı eğitim danışmanlığından gelmektedir. Yıllarını bu alanda hizmet vermiş olarak geçiren EUROSTAR deneyimlerini yine öğrenciler ile paylaşmakta ve her öğrencinin hayalini kurduğu alanda eğitim almasını amaçlamaktadır.

Bosna Hersek üniversiteleri bölümleri içinde de Türkiye’de olduğu gibi tıp ve hukuk en fazla öğrenci çeken bölümlerdir. Bunlar dışında güzel sanatlar sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliğinin yanı sıra mimarlık ve mühendislik gibi bölümlerde de eğitim verilmektedir. Ancak Bosna Hersek üniversiteleri bölümlerinde ilk kural öğrencinin tam donanımlı olarak hayata hazırlanmasıdır. Hayatının en enerjik döneminde üniversite eğitimi alan öğrencinin sadece derslik ortamında değil sosyal aktiviteler ile sosyal anlamda gelişimi hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra Bologna kriterlerinin benimsendiği Bosna Hersek üniversitelerinde global dünyaya uyumlu eğitim esastır. Öğrenci eğitimini tamamladığında denklik derecesinde mavi diploma sahibi olabilmekte ve istediği ülkede kariyer yapma imkânına sahip olmaktadır. Bu avantajlar doğal olarak öğrencileri Bosna Hersek üniversitelerine çekmektedir.

Bosna Hersek Eğitim Harç Ücretleri;

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

 

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

 

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!