Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri,Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere bu aşamada en büyük sorun, eğitim harç bedelleridir. Öğrenci hem...

İçindekiler

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere bu aşamada en büyük sorun, eğitim harç bedelleridir. Öğrenci hem yurtdışına çıkmak hem de eğitim göreceği okulun harç bedelini karşılayamayacağı gerekçesi ile bu hayalinden vazgeçmektedir. Ancak Bosna Hersek eğitim ücretleri oldukça düşük olduğundan, bu yönde hedefi olan öğrencilerin büyük bölümü Bosna Hersek üniversitelerini tercih etmektedir. Diğer Avrupa üniversiteleri ile Bosna Hersek üniversitelerinin eğitim harç bedelleri mukayese edilecek olursa, Bosna Hersek üniversitelerinin farkı görülecektir. Bu kadar düşük eğitim ücretleri ile eğitim veren bu eğitim kurumlarında dünya standartlarına uyumlu eğitim verilmektedir. Öğrenci bu özellik ile hem geleceğine donanımlı olarak hazırlanabilmekte hem de eğitim sürecinde yüklü harç bedeli ödemediği için aile bütçesi sarsılmamaktadır.

Bosna Hersek eğitim ücretleri kadar öğrenci yaşamasına uygun ekonomisi ile öğrencilere hitap etmektedir. Öğrenci Türkiye içinde üniversite eğitimi için harcayacağı bütçe ile Bosna Hersek’te gayet konforlu bir eğitim süreci geçirebilmektedir. Bosna Hersek ekonomisinin Türkiye ile benzerliğinden dolayı öğrenci yeme içme, konaklama, ulaşım ve sosyal hayat gibi giderler için büyük meblağlar ödemediği için maddi sıkıntı yaşamadan eğitimin tamamlayabilmektedir. Bütçe açığı yaşamayan öğrenci tüm dikkatini eğitimine verebilmekte ve dolayısı ile başarıyı yakalamaktadır. Ayrıca Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim alan öğrenci, bu süreçte çevredeki ülkeleri ziyaret edebilmekte, aldığı eğitimin uygulamalarına birebir şahit olmaktadır. Bu da eğitimini pekiştirmesine yardımcı olmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!