Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri,Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere bu aşamada en büyük sorun, eğitim harç bedelleridir. Öğrenci hem...

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere bu aşamada en büyük sorun, eğitim harç bedelleridir. Öğrenci hem yurtdışına çıkmak hem de eğitim göreceği okulun harç bedelini karşılayamayacağı gerekçesi ile bu hayalinden vazgeçmektedir. Ancak Bosna Hersek eğitim ücretleri oldukça düşük olduğundan, bu yönde hedefi olan öğrencilerin büyük bölümü Bosna Hersek üniversitelerini tercih etmektedir. Diğer Avrupa üniversiteleri ile Bosna Hersek üniversitelerinin eğitim harç bedelleri mukayese edilecek olursa, Bosna Hersek üniversitelerinin farkı görülecektir. Bu kadar düşük eğitim ücretleri ile eğitim veren bu eğitim kurumlarında dünya standartlarına uyumlu eğitim verilmektedir. Öğrenci bu özellik ile hem geleceğine donanımlı olarak hazırlanabilmekte hem de eğitim sürecinde yüklü harç bedeli ödemediği için aile bütçesi sarsılmamaktadır.

Bosna Hersek eğitim ücretleri kadar öğrenci yaşamasına uygun ekonomisi ile öğrencilere hitap etmektedir. Öğrenci Türkiye içinde üniversite eğitimi için harcayacağı bütçe ile Bosna Hersek’te gayet konforlu bir eğitim süreci geçirebilmektedir. Bosna Hersek ekonomisinin Türkiye ile benzerliğinden dolayı öğrenci yeme içme, konaklama, ulaşım ve sosyal hayat gibi giderler için büyük meblağlar ödemediği için maddi sıkıntı yaşamadan eğitimin tamamlayabilmektedir. Bütçe açığı yaşamayan öğrenci tüm dikkatini eğitimine verebilmekte ve dolayısı ile başarıyı yakalamaktadır. Ayrıca Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim alan öğrenci, bu süreçte çevredeki ülkeleri ziyaret edebilmekte, aldığı eğitimin uygulamalarına birebir şahit olmaktadır. Bu da eğitimini pekiştirmesine yardımcı olmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk2000 Euro
İnşaat Mühendisliği2500 Euro
Mimarlık2500 Euro
Makine Mühendisliği2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği2500 Euro
Elektrik Mühendisliği2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora5000 Euro

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık2500 Euro

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri1500 Euro

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri1500 Euro

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri1500 Euro
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!